Funkcinė magnetinė stimuliacija (FMS) yra neinvazinis gydymas, kurio metu stiprus impulsinis magnetinis laukas veikia raumenis ir priverčia juos susitraukti. Dėl magnetinės stimuliacijos padidėja veikiamos srities raumenų jėga ir ištvermė. FMS metu taip pat skatina medžiagų apykaitą ląstelėse ir gerina audinių kraujotaką.
Funkcinės magnetinės stimuliacijos metu, kitaip nei elektrostimuliacijos metu, stimuliuojami ne tik paviršiniai, bet ir gilieji kūno raumenys.
Aplikatorių valdant ranka, organizmo motorinis atsakas jaučiamas geriau, greičiau aptinkami skausmingi taškai ar zonos ir taip užtikrinama efektyvi stimuliacija.
Aplikatoriaus ribose magnetinis laukas taip pat veikia visus audinius iki 3 Tesla stiprio magnetiniu lauku. Šis magnetinis laukas yra net 200 kartų stipresnis nei klasikinės magnetinio lauko terapijos.
Optimalu procedūrą atlikti kas antrą dieną. Procedūrų dažnumą ir trukmę nustato kineziterapeutas, atsižvelgęs į gydomo sutrikimo pobūdį.
Esant ūmiam skausmui rekomenduojama procedūros trukmė iki 20 min., esant lėtinam skausmui iki 35 min.
Degeneracinis reumatas; Neuritas; Nervo paralyžius ir parezė; Neuropatijos: motorinė, jutiminė, jutiminė-motorinė, mononeuropatijos, polineuropatijos; Potrauminės būklės; Reabilitacija po imobilizacijos; Reabilitacija po sporto traumų; Reabilitacija po insulto; Pooperacinės būklės; Kaulų lūžių, žaizdų gijimo skatinimas; Peties ankštumo sindromas; Rotatorių manžetės kalcifikacijos procesai; Sąnario tepalinio maišelio uždegimas (bursitas); Sąnario nestabilumas; Išnirimas; Raumens plyšimas; Sausgyslės plyšimas; Raiščių plyšimas; Raumenų spazmas; Tenisininko alkūnės sindromas; „Golfo“ alkūnės sindromas; „Šokiko“ kelio sindromas; Beikerio cista; Šlaterio sindromas; Girnelės entezitas; Ūmus menisko plyšimas; Lėtinis menisko plyšimas; Kojų tinimas; Bloga kraujo apytaka; Artritas, artrozė; Ūmus ir lėtinis kaklo skausmas; Kaklo susitingimas; Ūmi ar lėtinė radikulopatija; Ūmi ar lėtinė tarpslankstelinio disko degeneracija; Sėdimojo nervo uždegimas (išialgija); Krūtininės nugaros dalies skausmas; Juosmeninės nugaros dalies skausmas; Koksartrozė (klubo sąnario artrozė); Sausgyslių uždegimas; Plantarinis fasciitas (pėdos fascijios uždegimas); Kulno pentinai; Čiurnos tunelinis sindromas; Hallux valgus (iššokusio pėdos kauliuko sindromas); Pseudoartrozė (netikras sąnarys, buvusio lūžio vietoje); Raumens plyšimai; Fibromialgija; Tinimas; Šlapimo nelaikymas; Raumenų stiprinimas.
Nėštumas, stresas, gimdymas, per didelis fizinis krūvis gali turėti nepageidaujamą poveikį moters dubens dugno raumenims, o vyrams – prostatitas, stresas, prostatektomija, amžius ir kt.
Tesla kėdė – puikus šių problemų sprendimo būdas. Pacientui patogiai įsitaisius kėdėje, atliekama neinvazinė procedūra, kurios metu magnetinis laukas sutraukinėja nusilpusius dubens dugno raumenis.
Taikant šį gydymo metodą, dubens dugno raumenys sustiprėja tiek, kad vėl gali sulaikyti šlapimą ir kt. Procedūrai atlikti nereikia nusivilkti drabužių, pakanka tiesiog patogiai įsitaisyti kėdėje. Palaipsniui simptomai mažėja, atstatomos įprastos dubens dugno funkcijos, kad galėtumėte gyventi kaip anksčiau.
„Magneto Stym“ – tai didžiausio intensyvumo ir pažangiausias magnetinės terapijos aparatas. Klinikoje sveikas stuburas jis taikomas įvairiai, pavyzdžiui, įmontuotas į kėdę šis magnetas veikia kaip ypač veiksminga priemonė šlapimo nelaikymo ir kitų negalavimų dubens srityje gydymui bei erekcijos gerinimui.
Mūsų turimas įrenginys sukuria net iki 3.5 T elektromagnetinį lauką (daugiau nei 200 kartų stipresnį nei klasikinės magnetinio lauko terapijos) taip sukurdamas stiprų dirbtinį nervinį signalą, kuris inicijuoja ir giliųjų raumenų susitraukimus. JAV Maisto ir vaistų valdyba FDA funkcinę magnetinę stimuliaciją pripažino kaip konservatyvų šlapimo gydymo būdą jau 1998m.
Pūliniams; kraujavimui ar turint polinkį kraujuoti; ryškiai hipotonijai; tireotoksikozei; piktybiniams augliams; širdies ir kraujagyslių sistemos ryškiam nepakankamumui; aktyviai tuberkoliozės formai, kraujo ligoms; elektriniam širdies stimuliatoriui, kitiems elektroniniams implantams; epilepsijai; turint metalinius implantus.
Raumenų stimuliacija vyksta sėdint apsirengus ant patogios kėdės, kurios sėdimoje dalyje yra įtaisytas elektromagnetinis įrenginys valdomas išoriniu valdikliu. Magnetinio lauko intensyvumas palaipsniui didinamas iki kiekvieno paciento skirtingos toleravimo ribos. Magnetoterapija skiriama gydyti ne tik šlapimo nelaikymui ar dubens dugno raumenų stiprinimui, ji naudojama gydant judamojo – atramos aparato, nervų ir kraujotakos sistemų susirgimus, traumas. Atliekant procedūrą pacientas, jaučia raumens susitraukimus ir atsipalaidavimą, šilumą po aplikatoriumi. Procedūros trukmė – 30min. Rekomenduojama kurso trukmė – 8-15 procedūrų. Teigiamą poveikį pacientai pradeda jausti jau po keleto procedūrų, jas atliekant kas 2-3 dienas.
Nors su šlapimo nelaikymu dažniau susiduria moterys, vyrams ši problema taip pat nesvetima. Vyrams šlapimo nelaikymas atsiranda:
Magneto Stym (magnetinės stimuliacijos) prietaisas sukurtas dubens dugno raumenims stiprinti ir visiems šlapimo ir išmatų nelaikymo tipams gydyti.
Magnetinė stimuliacija ypatingai pagerina reabilitaciją po urogenitalinių operacijų, moterims po gimdymo, esant prostatos funkcijos sutrikimams (prostatitas) ir t.t.
Naudojama speciali funkcinės magnetinės stimuliacijos (FMS) technologija. Prietaiso generuojamas impulsinis magnetinis laukas sukelia dubens raumenų susitraukimus.
Taip pat, FMS padeda gydyti lytinės funkcijos sutrikimus, lėtinius skausmus dubens ir juosmeninėje stuburo dalyje.
Magnetinės stimuliacijos poveikis – sustiprėję ir ištvermingesni šlapimo pūslės ir dubens dugno raumenys. Stimuliacijos metu paciento dėmesys sufokusuojamas į sąmoningus raumenų susitraukimus, todėl daug lengviau išmokstama aktyviai atlikti pratimus, kuriuos kineziterapeutas individualiai jums skiria.
Gydymas taip pat daro teigiamą poveikį seksui: erekcijai, gebėjimui pasiekti orgazmą ir aktyviai sutraukinėti lytinių organų bei sėdmenų raumenis.
2016-2019 m. Liublianos universiteto medicinos centro mokslininkai atliko klinikinius tyrimus, naudodami MagnetoSTYM kėdę. Dalyvavo 82 tiramieji, kurių amžius 42-92 metai. Gydymas truko 4 savaites, atlikta 10 procedūrų kas 2 dienas. Rezultatai parodė, kad FMS yra veiksmingas, efektyvus, neinvazinis ir ženkliai gerinantis gyvenimo kokybę būdas.
2000m Journal of Urology paskelbė Tomonori Yamanishi et al. atlikto tyrimo išvadas, kad po taikyto FMS gydymo (2 kartai per savaitę, 10 procedūrų) intrauretrinis slėgis padidėjo 34%, o maksimalus šlaplės uždarymo slėgis padidėjo 20,9%. Net 86% pacientų, turėjusių stresinį šlapimo nelaikymą ir 75%, turėjusių urgentinį šlapimo nelaikymą, problema sumažėjo.
2019 m. atlikta paskelbtų FMS tyrimų (11 studijų ir 612 pacientų) meta analizė patvirtino, kad po magneto stimuliacijos šlapimo nelaikymo simptomai sumažėjo reikšmingai ir kad šis būdas yra inovatyvus, neinvazinis ir efektyvus.
Procedūros trukmė 30 min
Ūmus šlapimo nelaikymas;
Šlapimo nelaikymas dėl įtampos;
Mišrus šlapimo nelaikymas;
Šlapimo nelaikymas po radikalios prostatektomijos;
Gimdos ir šlapimo pūslės lengva nusileidimo forma (cistocelė, gimdos nusileidimas).
Procedūros trukmė 30 min
Procedūros trukmė 30 min
Procedūros trukmė 30 min
Procedūros trukmė 30 min
Procedūros trukmė 30 min