fbpx

ŠLAPIMO NELAIKYMO IR DUBENS DUGNO GYDYMAS

Esame vieninteliai vakarų lietuvoje galintys pasiūlyti šį naujausio modelio gydymo metodą

Nėštumas, stresas, gimdymas, per didelis fizinis krūvis gali turėti nepageidaujamą poveikį moters dubens dugno raumenims, o vyrams – prostatitas, stresas, prostatektomija, amžius ir kt.

Tesla kėdė – puikus šių problemų sprendimo būdas. Pacientui patogiai įsitaisius kėdėje, atliekama neinvazinė procedūra, kurios metu magnetinis laukas sutraukinėja nusilpusius dubens dugno raumenis.

Taikant šį gydymo metodą,  dubens dugno raumenys sustiprėja tiek, kad vėl gali sulaikyti šlapimą ir kt. Procedūrai atlikti nereikia nusivilkti drabužių, pakanka tiesiog patogiai įsitaisyti kėdėje. Palaipsniui simptomai mažėja, atstatomos įprastos dubens dugno funkcijos, kad galėtumėte gyventi kaip anksčiau.

Funkcinė magnetinė stimuliacija (TFMS) - net 200 kartų stipresnė nei klasikinės magnetinio lauko terapijos.

Tai neinvazinis gydymas, kurio metu stiprus impulsinis magnetinis laukas veikia raumenis, kaulus, nervus, sausgysles bei raiščius ir priverčia juos susitraukti. Ši procedūra dažnai naudojama gydant skausmą ir kitus negalavimus. Dėl magnetinės stimuliacijos padidėja veikiamos srities raumenų jėga ir ištvermė. TFMS taip pat skatina medžiagų apykaitą ląstelėse ir gerina audinių kraujotaką bei nervų atrofiją. TFMS aplenkia savo galingumu ir efektyvumu tokias fizioterapijos procedūras kaip: smūginė bangų terapija, elektrostimuliacija ir kt. 

Funkcinės magnetinės stimuliacijos metu, kitaip nei elektrostimuliacijos metu, stimuliuojami ne tik paviršiniai, bet ir gilieji kūno raumenys, kaulai, nervai, sausgyslės ir raiščiai.

Pagrindinis TFMS principas yra naudojimas specialių magnetinių aplikatorių, kurie generuoja stiprų ir koncentruotą magnetinį lauką. Šie aplikatoriai yra po paciento kėde ir ant kėdės atlošo, kad galėtų veikti tam tikrą kūno plotą. Stiprus magnetinis laukas turi įtakos biologiniams audiniams, ypač raumenims ir nervų sistemai.

Aplikatoriaus ribose magnetinis laukas taip pat veikia visus audinius iki 3,5 Tesla stiprio magnetiniu lauku. Šis magnetinis laukas yra net 200 kartų stipresnis nei klasikinės magnetinio lauko terapijos.

Optimalu procedūrą atlikti kas antrą dieną. Procedūrų dažnumą ir trukmę nustato kineziterapeutas, atsižvelgęs į gydomo sutrikimo pobūdį.

Esant ūmiam skausmui rekomenduojama procedūros trukmė iki 20 min., esant lėtinam skausmui iki 35 min.

 • širdies stimuliatorius, poodinis širdies defibriliatorius, insulino, morfijaus ir kitų vaistų pompos, klausos aparatas;
 • dirbtiniai širdies vožtuvai arba kraujagyslių implantai (filtrai, kateteriai, stentai);
 • metaliniai implantai (kurių sudėtyje yra geležies, nikelio, kobalto) (procedūros srityje);
 • metaliniai implantai, naudojami kaulų lūžiams gydyti (procedūros srityje);
 • metalinės kabutės po operacijų (procedūros srityje);
 • svetimkūniai organizme – skeveldros, kulkos ir kt. (procedūros srityje);
 • bet koks kitas nepaminėtas elektroninis, mechaninis ar magnetinis implantas procedūros srityje.

Degeneracinis reumatas; Neuritas; Nervo paralyžius ir parezė; Neuropatijos: motorinė, jutiminė, jutiminė-motorinė, mononeuropatijos, polineuropatijos; Potrauminės būklės; Reabilitacija po imobilizacijos; Reabilitacija po sporto traumų; Reabilitacija po insulto; Pooperacinės būklės; Kaulų lūžių, žaizdų gijimo skatinimas; Peties ankštumo sindromas; Rotatorių manžetės kalcifikacijos procesai; Sąnario tepalinio maišelio uždegimas (bursitas); Sąnario nestabilumas; Išnirimas; Raumens plyšimas; Sausgyslės plyšimas; Raiščių plyšimas; Raumenų spazmas; Tenisininko alkūnės sindromas; „Golfo“ alkūnės sindromas; „Šokiko“ kelio sindromas; Beikerio cista; Šlaterio sindromas; Girnelės entezitas; Ūmus menisko plyšimas; Lėtinis menisko plyšimas; Kojų tinimas; Bloga kraujo apytaka; Artritas, artrozė; Ūmus ir lėtinis kaklo skausmas; Kaklo susitingimas; Ūmi ar lėtinė radikulopatija; Ūmi ar lėtinė tarpslankstelinio disko degeneracija; Sėdimojo nervo uždegimas (išialgija); Krūtininės nugaros dalies skausmas; Juosmeninės nugaros dalies skausmas; Koksartrozė (klubo sąnario artrozė); Sausgyslių uždegimas; Plantarinis fasciitas (pėdos fascijos uždegimas); Kulno pentinai; Čiurnos tunelinis sindromas; Hallux valgus (iššokusio pėdos kauliuko sindromas); Pseudoartrozė (netikras sąnarys, buvusio lūžio vietoje); Raumens plyšimai; Fibromialgija; Tinimas; Šlapimo nelaikymas; Raumenų stiprinimas.

 1. Skausmo mažinimas: TFMS naudojama mažinant skausmą, ypač tiems, kurie kenčia nuo stuburo, sąnarių ar lėtinio raumenų skausmo. Magnetinė stimuliacija gydo uždegimą ir gerina kraujo apytaką, dėl ko skausmas  sumažėja.

 2. Raumenų atpalaidavimas: Procedūra gali būti naudojama siekiant sumažinti raumenų įtampą ir pagerinti judesių amplitudę. Tai gali būti naudinga tiems, kurie turi raumenų traukulius ar spazmus.

 3. Sutrikimų reabilitacija: TFMS gali būti naudojama kaip dalis fizinės terapijos programos po traumų ar operacijų. Ji padeda gerinti raumenų jėgą ir funkcionalumą.

 4. Nervų sistemos stimuliacija: Ši procedūra taip pat gali būti naudojama stimuliuoti nervų sistemą, ypač tiems, kurie turi sutrikimų, susijusių su nervų funkcija. Tai gali būti naudinga pacientams, turintiems neuropatiją ar kitus nervų sutrikimus.

 5. Kraujo apytakos gerinimas: Magnetinė stimuliacija gali padėti gerinti kraujo apytaką tam tikrose kūno vietose, kuriose ji gali būti sumažėjusi. Tai gali būti naudinga gydant kraujotakos sutrikimus.

Magneto Stym – tai moderniausias pasaulyje neinvazinis šlapimo nelaikymo gydymo būdas ir pripažinta geriausia intymios sveikatos gerinimo procedūra.

Kliniškai patvirtinta, kad geriausias rezultatas (pilnas sulaikymas) pasiekiamas atliekant 16 procedūrų po 2-3 kartus į savaitę.

„Magneto Stym“ – tai didžiausio intensyvumo ir pažangiausias magnetinės terapijos aparatas. Klinikoje sveikas stuburas jis taikomas įvairiai, pavyzdžiui, įmontuotas į kėdę ir atlošą šis magnetas veikia kaip ypač veiksminga priemonė šlapimo nelaikymo ir kitų negalavimų stuburo ar dubens srityje gydymui ir kt.

Mūsų turimas įrenginys sukuria net iki 3.5 T elektromagnetinį lauką (daugiau nei 200 kartų stipresnį nei klasikinės magnetinio lauko terapijos) taip sukurdamas stiprų dirbtinį nervinį signalą, kuris inicijuoja ir giliųjų raumenų susitraukimus. JAV Maisto ir vaistų valdyba FDA funkcinę magnetinę stimuliaciją pripažino kaip konservatyvų šlapimo gydymo būdą jau 1998m.

 • Aukšto intensyvumo (iki 3.5T) funkcinės magnetinės stimuliacijos impulsai prasiskverbia pro raumenis bei kaulus ir pasiekia giliąsias raumenų grupes net iki 12cm gylyje. To negali padaryti žemo intensyvumo elektroterapija ar žemo intensyvumo magnetoterapija;
 • Gydymas neskausmingas, neinvazinis;
 • Tinka net tokiems pacientams, kuriems elektroterapija yra nerekomenduojama ar negalima;
 • Neturi jokio šalutinio poveikio;
 • Nereikia tiesioginio kontakto su oda;
 • Nereikia vartoti vaistų
 • Galima atsisakyti sauskelnių ar įklotų
 • Šalina skausmą dubens, uodegikaulio, nugaros apatinės dalies, genitalijų srityje;
 • Stiprina ir atpalaiduoja dubens dugno ir aplinkinius raumenis;
 • Ginekologinė patologija (endometriozė, sąaugos, veninės kraujotakos sutrikimai, adenomiozė, kaklelio stenozė, vaginizmas, dispareunija, vulvodinija, vestibulodinija ir kt.);
 • Urologinė patologija (lėtinis šlapimo pūslės sutrikimas (intersticinis cistitas), akmenligė, šlapimo pūslės augliai, šlapimo nelaikymą, lėtinį prostatos uždegimą (prostatitą), erekcijos sutrikimai (lytinio potraukio sumažėjimą, vangią ar nestabilią erekciją, nesugebėjimą užbaigti lytinį aktą, per daug ankstyvą ejakuliaciją) ir kt.;
 • Gastrointestinalinė patologija (dirgliosios žarnos sindromas, vidurių užkietėjimas, išvarža ir kt.);
 • Raumenų-skeleto patologija (I/V diskų spaudimas, laikysenos sutrikimai, spondiliozė, klubo sąnario patologija, fibromialgija, kriaušinio raumens sindromas, reabilitacija po dubens dugno ar urogenitalinės zonos chirurginės operacijos ir kt.);
 • Neurologinė patologija (neuropatinis skausmas, nervų spaudimas, insultas, Alzheimerio liga ir kt.);
 • Infekcijos (lėtinė mažojo dubens uždegiminė liga, lėtinė šlapimo takų infekcija, lėtinis prostatitas ir pan.);
 • Traumos (uodegikaulio, stuburo, tarpvietės (gimdymo metu), dubens kaulų ir pan.);
 • Psichosocialinė patologija (fizinė ir seksualinė prievarta, depresija, nerimo sutrikimai, somatoforminiai sutrikimai, postraumatinio streso spektro sutrikimai);
 • Jatrogeninės (savitaigos ligos) ir kitos priežastys (operacijos, netinkamas skysčių vartojimas, aplinkos veiksniai).
 • Ūmus šlapimo nelaikymas
 • Šlapimo nelaikymas dėl įtampos
 • Mišrus šlapimo nelaikymas
 • Šlapimo nelaikymas po radikalios prostatektomijos
 • Išmatų nelaikymas
 • Reabilitacija po gimdymo
 • Gimdos ir šlapimo pūslės lengva nusileidimo forma (cistocelė, gimdos nusileidimas)
 • Reabilitacija po dubens dugno chirurginės operacijos
 • Lėtinis prostatos uždegimas
 • Erekcijos disfunkcija

Pūliniams; kraujavimui ar turint polinkį kraujuoti; ryškiai hipotonijai; tireotoksikozei; piktybiniams augliams; širdies ir kraujagyslių sistemos ryškiam nepakankamumui; aktyviai tuberkoliozės formai, kraujo ligoms; elektriniam širdies stimuliatoriui, kitiems elektroniniams implantams; epilepsijai; turint metalinius implantus.

Raumenų stimuliacija vyksta sėdint apsirengus ant patogios kėdės, kurios sėdimoje dalyje ir atloše yra įtaisytas elektromagnetiniai aplikatoriai valdomi išoriniu valdikliu. Magnetinio lauko intensyvumas palaipsniui didinamas iki kiekvieno paciento skirtingos toleravimo ribos.

Magnetoterapija skiriama gydyti ne tik šlapimo nelaikymui ar dubens dugno raumenų stiprinimui, ji naudojama gydant judamojo – atramos aparato, nervų ir kraujotakos sistemų susirgimus, traumas. Atliekant procedūrą pacientas, jaučia intensyvius raumens susitraukimus ir atsipalaidavimą, šilumą po aplikatoriais.

Procedūros trukmė – 35 min. Rekomenduojama kurso trukmė nuo 8 iki 16 procedūrų. Teigiamą poveikį pacientai pradeda jausti jau po keletos procedūrų, jas atliekant kas 2-3 dienas.

Nors su šlapimo nelaikymu dažniau susiduria moterys, vyrams ši problema taip pat nesvetima. Vyrams šlapimo nelaikymas atsiranda:

 • dėl nesubalansuoto gyvenimo būdo;
 • dėl antsvorio ar nutukimo;
 • vartojant ar esant priklausomybei nuo alkoholio ar narkotikų;
 • dėl hormonų disbalanso;
 • po urologinių operacijų;
 • esant prostatos funkcijos sutrikimams;
 • po onkologinių ligų;
 • dėl amžiaus.

FUNKCINĖS MAGNETINĖS STIMULIACIJOS SVARBA

Magneto Stym (magnetinės stimuliacijos) prietaisas sukurtas dubens dugno raumenims stiprinti ir visiems šlapimo ir išmatų nelaikymo tipams gydyti.

Magnetinė stimuliacija ypatingai pagerina reabilitaciją po urogenitalinių operacijų, moterims po gimdymo, esant prostatos funkcijos sutrikimams (prostatitas) ir t.t.

Naudojama speciali funkcinės magnetinės stimuliacijos (FMS) technologija. Prietaiso generuojamas impulsinis magnetinis laukas sukelia dubens raumenų susitraukimus.

Taip pat, FMS padeda gydyti lytinės funkcijos sutrikimus, lėtinius skausmus dubens ir juosmeninėje stuburo dalyje.

Magnetinės stimuliacijos poveikis – sustiprėję ir ištvermingesni šlapimo pūslės ir dubens dugno raumenys. Stimuliacijos metu paciento dėmesys sufokusuojamas į sąmoningus raumenų susitraukimus, todėl daug lengviau išmokstama aktyviai atlikti pratimus, kuriuos kineziterapeutas individualiai jums skiria.

Gydymas taip pat daro teigiamą poveikį seksui: erekcijai, gebėjimui pasiekti orgazmą ir aktyviai sutraukinėti lytinių organų bei sėdmenų raumenis.

Moksliniai tyrimai

2016-2019 m. Liublianos universiteto medicinos centro mokslininkai atliko klinikinius tyrimus, naudodami MagnetoSTYM kėdę. Dalyvavo 82 tiramieji, kurių amžius 42-92 metai. Gydymas truko 4 savaites, atlikta 10 procedūrų kas 2 dienas. Rezultatai parodė, kad FMS yra veiksmingas, efektyvus, neinvazinis ir ženkliai gerinantis gyvenimo kokybę būdas.

2000m Journal of Urology paskelbė Tomonori Yamanishi et al. atlikto tyrimo išvadas, kad po taikyto FMS gydymo (2 kartai per savaitę, 10 procedūrų) intrauretrinis slėgis padidėjo 34%, o maksimalus šlaplės uždarymo slėgis padidėjo 20,9%. Net 86% pacientų, turėjusių stresinį šlapimo nelaikymą ir 75%, turėjusių urgentinį šlapimo nelaikymą, problema sumažėjo.

2019 m. atlikta paskelbtų FMS tyrimų (11 studijų ir 612 pacientų) meta analizė patvirtino, kad po magneto stimuliacijos šlapimo nelaikymo simptomai sumažėjo reikšmingai ir kad šis būdas yra inovatyvus, neinvazinis ir efektyvus.