K-lazerio terapija yra vienintelis didelės energijos lazeris Vakarų Lietuvoje, pasižymintis patentuota ir unikalią ISP MODE funkciją, leidžiančią per itin trumpą laiką efektyviai gydyti lėtinį bei ūmų skausmą. Šis inovatyvus gydymo metodas sėkmingai taikomas skausmo, uždegimo, patinimo ir paviršinių pakitimų gydymui, gerina kraujotaką, limfotaką bei skatina audinių, nervų ir net kaulų regeneraciją.
K-lazeris išsiskiria savo galingumu, siekiančiu iki 30 W, ypatingu tikslumu ir gebėjimu prasiskverbti į giliuosius audinius, veikdamas keturių bangų ilgių deriniu. Ši 4 bangų technologija sukuria ypatingo efektyvumo poveikį, ne tik malšindama simptomus, bet ir užtikrindama sėkmingą audinių gijimo procesą. Jo infraraudonųjų spindulių technologija gali prasiskverbti iki 12 cm gylio, pasiekdama raumenis, sausgysles, sąnarius ir net kaulus – struktūras, kurios dažnai nepasiekiamos tradicinėmis terapijomis.
Jau po pirmojo gydymo pacientai gali jausti ženklų skausmo sumažėjimą arba net visišką jo išnykimą. Nors ūmiems skausmams visiškai pašalinti dažniausiai reikia 4–6 procedūrų, lėtiniams skausmams (trunkančius ilgiau nei 3 mėnesius) gali prireikti 6–12 procedūrų. Svarbu paminėti, kad lazerio poveikis yra kumuliacinis (kaupiamasis); jeigu po antros procedūros skausmas nepraeina, tai nereiškia, kad būklė negerėja.
K-lazerio gydymas ne tik palengvina skausmą, bet ir aktyviai gydo pažeistus audinius, skatindamas natūralius organizmo regeneracijos procesus ir ženkliai pagreitindamas gijimą. Šis metodas neabejotinai pranoksta tradicinius gydymo metodus dėl savo galingumo, tikslumo ir greito efektyvumo, todėl yra vienas pažangiausių sprendimų šiandienos reabilitacijos ir skausmo gydymo srityje. Jei po K-lazerio terapijos pacientai atliks kineziterapeuto nurodytus pratimus ar papildomai paskirtą fizioterapiją, skausmas gali niekada nepasikartoti, leidžiant sugrįžti į aktyvų gyvenimą be skausmo.
Dažniausiai gydymas trunka iki 15-20 min. priklausomai nuo gydomos projekcijos dydžio. Kuo maženis plotas, tuo trumpesnė terapijos trukmė.
Moksliniais tyrimais yra nustatyta keletas kontraindikacijų K- lazerio terapijai.
Terapijos negalima atlikti: piktybinių navikų vietose, turint vėžinių susirgimų ar išplitusių metastazių; skydliaukės zonoje; nėštumo metu reikia vengti tiesioginio vaisiaus ir besilaukiančiosios apatinės nugaros dalies apšvietimo (kitos kūno dalys gali būti gydomos); akys: negalima lazerio spindulio nukreipti tiesiogiai į akis, net jei dėvimi apsauginiai akiniai.
Pacientams, kurie naudoja foto jautrinančius vaistus (tokius kaip steroidai) ar imunitetą slopinančius vaistus (imunosupresantus), negali būti taikoma K-lazerio terapija.
Jei esate gydomas kortizono injekcijomis, lazerio terapija gali būti taikoma ne anksčiau kaip po 7 dienų.
Iki 20000Hz siekiantis impulso dažnis ir jo derinimas su skirtingų tipų lazerio šviesos bangomis užtikrina ilgalaikį gydymo poveikį ir ženkliai trumpesnį procedūrų atlikimo laiką.
Daugiau kaip 20 metų trunkanti gamintojo patirtis, atliekant mokslinius ir klinikinius tyrimus, leido sukurti saugias ir itin efektyvias kelių technologijų derinimo programas. Šių technologijų efektyvumą ir saugumą įrodo FDA (JAV Maisto ir vaistų valdyba) bei CE sertifikatai.
Didelė lazerio galia – iki 30W skvarba.
Gydymas K-lazeriu suteikia galimybę išvengti didelio vaistų kiekio ir/ar chirurginės intervencijos.
Taip pat, tai yra dinaminė terapija turinti antiedeminį poveikį. Jis sukelia kraujagyslių išsiplėtimą ir kartu suaktyvina limfos drenažo sistemą, to pasekoje patinimas ir skausmas sumažėja jau po pirmos procedūros.
Terapijos metu jaučiama intensyvi šiluma, kuri nesukelia skausmo.
Priešuždegiminį, priešedeminį: skatina kraujagyslių išsiplėtimą, aktyvina limfotaką (suaktyvina limfos drenažo sistemą, kurio dėka patinimas ir skausmas sumažėja jau po pirmos procedūros), teigiamai veikia uždegimo mediatorius (makrofagus ir neutrofilus);
Skausmo receptoriuose didina skausmo toleranciją, mažina skausmo dirgiklių perdavimą smegenims, skatina endorfinų gamybą;
Ženkliai spartina naujų kapiliarų formavimąsi pažeistuose audiniuose, žaizdose. Dėl kraujagyslių išsiplėtimo padidėjęs kraujo ir deguonies tiekimas greitina gijimo procesą ir mažina skausmą;
Didina specifinių enzimų gamybą, kurie perneša deguonį ir skatina pažeistų ląstelių atsistatymą bei regeneraciją;
Gerina nervų regeneraciją per kamieninių ląstelių augimo skatinimą ir ryšių tarp neuronų atstatymą;
Greitina minkštųjų audinių žaizdų, opų, gleivinės uždegimų gijimą dėl biostimuliacijos poveikio;
Gerina sąnarių funkciją skatinant kremzlinio audinio gamybą (chondrogenezės procesas varomas chondrocitų ir II tipo kolageno padidėjimo);
Didėja audinių elastingumas dėl I tipo kolageno augimo didėjimo, kuris atsakingas už skaidulų atsistatymą;
Didėja pažeistų raumenų regeneracija per miofibrilių augimo skatinimą;
Pažeistų kaulų greitesnis augimas įtakotas didesnio kaulinių ląstelių (osteoblastų) dauginimosi ir I ir II tipo kolageno susidarymo.
NBA krepšinio komandos, Paryžiaus St Germain, Miuncheno Bayern, Milano Inter ar JK Premiership futbolo ir regbio klubai, NY Yankees neįsivaizduoja nei dienos be K-lazerio terapijos.
K-lazeris naudojamas prevenciniais tikslais ir gerinti sportinės veiklos rezultatus bei optimaliai atsistatyti po intensyvių treniruočių ar varžybų.
Šis gydymo metodas itin populiarus USA gydytojų ir kineziterapeutų dėl mažo rizikingumo ir itin greito veiksmingumo bei gebėjimo giliai prasiskverbti į audinius (iki 10-12 cm). Po K-lazerio terapijos pacientai net po pirmo karto jaučia kur kas mažesnį skausmą ir gali apsieiti be vaisto ir/ar operacijos.
Daugelis pacientų nurodo, kad skausmas palengvėja vos po vieno gydymo seanso. Praktiniais tyrimais įrodyta, kad po 1-2 procedūrų ūmus skausmas ženkliai sumažėjo 70% klientų, o lėtinis (trunkantis ilgiau nei 3 mėn) – 60%. Pavyzdžiui: lėtinis apatinės nugaros dalies skausmo gydymas buvo efektyvus 71% atvejų, 45% atvejų jis visai pašalintas; žaizdų gijimas buvo ženkliai greitesnis 55% atvejų. Visais atvejais pagerėja judesių amplitudė.
Yra paskelbta virš 2000 mokslinių ir medicinos tyrimų straipsnių apie lazerio terapijos paspartintą traumų gijimą ir skausmo malšinimą tiek ūminių, tiek ir lėtinių ligų atvejais. Tarp jų yra daugiau kaip 100 griežtai kontroliuojamų mokslinių tyrimų, kuriuose užfiksuotas lazerio veiksmingumas. Lazerio prietaiso saugumas ir efektyvumas yra patvirtintas CE ir FDA sertifikatais. Per ilgamečius tyrimus nebuvo nustatyta jokio šalutinio poveikio (jeigu laikomasi kontraindikacijų nurodymo) jis taikomas net nėščiosioms.