Šlapimo nelaikymo gydymas ir dubens dugno raumenų stiprinimas funkcine magnetine stimuliacija (FMS)

„Iskra Medical“ funkcinė magnetinė stimuliacijos kėdė yra pažangus sprendimas žmonėms, patiriantiems dubens dugno raumenų susilpnėjimą, stuburo problemas ir dėl to kylančius šlapimo nelaikymo ar kitus dubens funkcijų sutrikimus. Tai yra daugiau nei 200 kartų stipresnis magnetinis laukas, nei tradicinėje magnetinio lauko terapijoje, todėl sukuriama stipresnė neurostimuliacija, kuri skatina dubens dugno raumenų aktyvaciją ir padeda valdyti šlapimo nelaikymą. Dėl to jis tampa vienu efektyviausių būdų veiksmingai stiprinti dubens dugno, juosmens ir tarpvietės raumenis, gerinti kraujotaką bei mažinti skausmą, nepriklausomai nuo paciento amžiaus ar lyties. Dubens dugno raumenų (dubens dugno) funkcijos sutrikimas yra platus terminas apimantis: dubens dugno raumenų, raiščių, fascijų, neuroraumeninės kontrolės sutrikimus, kurie savo ruožtu gali sukelti lėtinį dubens dugno srities skausmą bei įvairius kitus dubens organų funkcijų, seksualinės, šalinimo funkcijų sutrikimus. 

Kėdės pagrindą ir atlošą sudaro galingi magnetiniai aplikatoriai, kurie, generuodami magnetinį lauką, aktyvuoja tiek skersaruožius, tiek lygiuosius raumenis, esančius vidaus organuose. Šis veikimas apima ne tik raumenų stiprinimą, bet ir gilias kraujagysles, kurios pagerina kraujotaką. Magnetiniai impulsai įsiskveria net iki 12 cm gylio, todėl yra veiksmingi sunkiai pasiekiamiems raumenims.  Šie raumenys kitu būdu yra sunkiai paveikiami todėl stipraus magnetinio lauko terapija tampa beveik vieninteliu efektyviu būdu stiprinti, pavyzdžiui dubens dugno raumenis ar šalinti jų skausmą be medikamentų.

Didžiausio intensyvumo magnetinės terapijos aparatas rinkoje, skirtas ne tik profilaktikai, bet ir gydymui. Tai tarsi dešimtys tūkstančių nepalyginamai intensyvesnių Kėgelio pratimų vos per 35 minutes.

Vienos procedūros metu  raumenys susitraukia tūkstančius kartų, ko neįmanoma pasiekti tradiciniais fiziniais kėgelio pratimais ar įprasta elektroterapija. Terapija yra neinvazinė, saugi, tinka įvairaus amžiaus pacientams ir nereikalauja specialaus pasiruošimo.

Funkcinė magnetinė stimuliacija, pagrįsta elektromagnetinės indukcijos principu, naudojama šlapimo nelaikymo gydymui ir yra patvirtinta kaip konservatyvi terapija. Elektromagnetinė indukcija – tai reiškinys, kai magnetinis laukas neuronuose sukuria elektros srovę, taip inicijuojant dirbtinį nervinį signalą. Ši technologija leidžia tiesiogiai stimuliuoti dubens dugno raumenis, sukelia jų susitraukimus ir taip prisideda prie raumenų funkcijos stiprinimo.

Moksliniai tyrimai rodo, kad didelio stiprumo magnetinis laukas (iki 3,5 T) gali sukelti gilią dubens raumenų stimuliaciją, o šio metodo taikymas yra patvirtintas JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) nuo 1998 m.

Dubens dugno raumenų disfunkcija, raumenų tonuso sumažėjimas arba nesuderinamas raumenų darbas gali sukelti nevalingą šlapimo nutekėjimą abiem lytims ir įvairaus amžiaus žmonėms. Vyrams tai dažnai pasireiškia po prostatos chirurginių intervencijų, esant antsvoriui ar dėl amžiaus nulemto raumenų susilpnėjimo. Šiuo atveju gali sutrikti šlaplės sfinkterio funkcija, neleidžianti tinkamai užsandarinti šlapimo pūslės, dėl to pasireiškia nevalingas šlapimo pratekėjimas, ypač fizinio krūvio metu.

Dubens dugno raumenų treniravimas yra seniai taikoma konservatyvi gydymo strategija, skirta įvairioms šlapimo nelaikymo formoms. Funkcinė magnetinė stimuliacija suteikia galimybę šį procesą pagreitinti ir padaryti efektyvesnį.

Gydymo programos yra pritaikytos skirtingoms šlapimo nelaikymo priežastims, naudojant specifinius magnetinio lauko dažnius, sutraukimo stiprumus ir raumenų atsipalaidavimo periodus. Vienas iš svarbiausių stipraus magnetinio lauko terapijos privalumų yra geresnė kraujotaka ir intensyvesnė medžiagų apykaita, kas prisideda prie audinių sveikatinimo ir greitesnio atsistatymo. Gydymo veiksmingumas yra didesnis ankstyvose ligos stadijose, todėl laiku pradėtas gydymas suteikia geresnių rezultatų.

Funkcinė magnetinė stimuliacija (FMS) atliekama pacientui sėdint ant specialiai pritaikytos kėdės, kurios sėdimojoje dalyje yra integruotas elektromagnetinis aplikatorius, valdomas išoriniu kontrolės įrenginiu. Procedūros metu magnetinio lauko intensyvumas palaipsniui didinamas iki kiekvieno paciento individualios tolerancijos ribos, užtikrinant optimalų terapinį efektą be diskomforto.

Magnetoterapija yra efektyvus metodas ne tik šlapimo nelaikymo ar dubens dugno raumenų silpnumo gydymui, bet ir platesniam indikacijų spektrui, įskaitant judamojo-atramos aparato, nervų ir kraujotakos sistemų sutrikimus, įvairias traumas. Šis metodas padeda mažinti ūminį ir lėtinį skausmą, uždegimą, patinimus, padeda kontroliuoti arterinį kraujo spaudimą bei skatina kaulų gijimo procesus.

Kliniškai patvirtinta, kad geriausias rezultatas (pilnas šlapimo sulaikymas) pasiekiamas atliekant 16 procedūrų po 2-3 kartus į savaitę.

Procedūros metu pacientas jaučia stiprius raumenų susitraukimus ir atsipalaidavimus bei šilumos pojūtį ties aplikatorių vietomis (dubuo, juosmuo). Vienos procedūros trukmė – 35 minutės, o rekomenduojamas kursas 10-16 procedūrų, atliekant jas 2-3 kartus per savaitę. Pozityvūs terapiniai efektai paprastai pastebimi jau po kelių procedūrų.  Paciento fizinis aktyvumas turi įtakos ilgalaikiam rezultato išlaikymui po atlikto kurso. Kineziterapeutas, įvertinęs dubens dugno tonusą, individualiai rekomenduoja pakartotinai apsilankyti po kurio laiko, siekiant maksimaliai išlaikyti pasiektus rezultatus kuo ilgiau.

Taikoma esant:

FMS veiksmingai malšina skausmą dubens srityje, kryžkaulyje, apatinėje nugaros dalyje ir genitalijų srityje, padedant pacientams sumažinti diskomfortą ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Ši terapija stiprina ir atpalaiduoja dubens dugno, stuburo, pilvo sienos bei aplinkinius raumenis, didindama raumenų tonusą ir skatinant jų efektyvų funkcionavimą.

Funkcinė magnetinė stimuliacija naudojama esant įvairioms ginekologinėms ligoms, įskaitant endometriozę, sąaugas, veninės kraujotakos sutrikimus, adenomiozę, gimdos kaklelio stenozę, vaginizmą, dispareuniją (skausmingus lytinius santykius), vulvodiniją, vestibulodiniją ir kitas dubens dugno ar lytinės sistemos patologijas.

FMS taikoma gydant urologines problemas, tokias kaip lėtinis šlapimo pūslės skausmo sindromas (intersticinis cistitas), inkstų akmenligė, šlapimo nelaikymas (visos formos), lėtinis prostatos uždegimas (prostatitas). Taip pat gydomi erekcijos sutrikimai, apimantys lytinio potraukio sumažėjimą, nestabilią ar vangią erekciją, nesugebėjimą užbaigti lytinio akto bei priešlaikinę ejakuliaciją.

FMS gali padėti gydyti dirgliosios žarnos sindromą, vidurių užkietėjimą, išvaržas ir kitus virškinamojo trakto sutrikimus, stiprinant dubens dugno raumenis ir gerinant organų funkciją.

Ši terapija veiksminga esant tarpslankstelinių diskų kompresijai, neuralgijai, spondiliozei, spondiloartrozei, osteochondrozei, osteoporozei, klubo sąnario patologijoms, fibromialgijai, kriaušinio raumens sindromui bei reabilitacijai po dubens dugno, urogenitalinės zonos ar stuburo operacijų. FMS padeda atstatyti raumenų funkciją ir mažina susijusį skausmą.

FMS naudojama neurologinėms ligoms gydyti, įskaitant neuropatinį skausmą, nervų kompresiją, insulto pasekmes ir reabilitaciją bei Alzheimerio ligą, padedant gerinti nervų ir raumenų funkcijas.

Terapija taikoma esant lėtinėms mažojo dubens uždegiminėms ligoms, lėtinėms šlapimo takų infekcijoms, lėtiniam prostatitui ir kitoms uždegiminėms dubens srities būklėms.

FMS gali būti naudinga gydant įvairias traumas, tokias kaip uodegikaulio, stuburo, tarpvietės (gimdymo metu), dubens kaulų ir kitų struktūrų pažeidimus, siekiant sumažinti skausmą ir skatinti gijimą.

Netaikoma esant:

Širdies stimuliatorius, poodinis širdies defibriliatorius, insulino, morfijaus ir kitų vaistų pompos, klausos aparatas; dirbtiniai širdies vožtuvai arba kraujagyslių implantai (filtrai, kateteriai, stentai); metaliniai implantai (kurių sudėtyje yra geležies, nikelio, kobalto) (procedūros srityje); metaliniai implantai, naudojami kaulų lūžiams gydyti (procedūros srityje); metalinės kabutės po operacijų (procedūros srityje); svetimkūniai organizme – skeveldros, kulkos ir kt. (procedūros srityje); bet koks kitas nepaminėtas elektroninis, mechaninis ar magnetinis implantas procedūros srityje; pūliniai; kraujavimas ar turint polinkį kraujuoti; ryški hipotonija; tireotoksikozė; piktybiniai augliai; širdies ir kraujagyslių sistemos nepakankamumas; aktyvi tuberkuliozės forma, kraujo ligos; epilepsija.

Funkcinė magnetinė stimuliacija yra įvairiapusė terapija, skirta efektyviam ir neinvaziniam skirtingų patologijų gydymui, siekiant pagerinti pacientų sveikatą ir gyvenimo kokybę.

Lengva registracija internetu, per SETMORE platformą. 

Kontaktų puslapis