Pirminė kineziterapeuto konsultacija ir skeleto-raumenyno ištyrimas

Per pirminę kineziterapijos konsultaciją ir skeleto-raumenų tyrimą kineziterapeutas nuodugniai įvertins paciento fizinę būklę. Apžiūros metu paprastai bus surinkta išsami ligos istorija, įvertinta laikysena ir judesiai, atliktas judesių amplitudės testas, jėgos testas ir minkštųjų audinių apčiuopa. . Nustatysime skausmo atsiradimo priežastį ir sudarome efektyviausią reabilitacijos gydymo modelį.

Specialistas pradės nuo išsamios medicininės anamnezės, į kurią įtraukiama informacija apie dabartinius paciento simptomus, buvusias traumas ar operacijas, sveikatos būklę, vaistus ir gyvenimo būdo įpročius. Ši informacija svarbi nustatant tikslią diagnozę ir gydymo planą.

Tuomet, kineziterapeutas įvertins paciento laikyseną ir judesių modelius. Tai apima paciento stebėjimą stovint, vaikštant ir atliekant įvairius judesius, kad būtų galima įvertinti, ar nėra kokių nors kūno pakitimų ar disbalanso sutrikimų.

Judesių diapazono testavimas yra dar vienas svarbus tyrimo komponentas. Jo metu matuojamas kiekvieno kūno sąnario judesio laipsnis, kad būtų galima nustatyti bet kokius apribojimus ar suvaržymus. Specialistas taip pat gali atlikti specialius testus, kad įvertintų sąnarių stabilumą arba paneigtų tam tikras būkles. Jėgos testai naudojami siekiant įvertinti paciento raumenų funkciją ir nustatyti silpnumo ar disbalanso vietas.

Minkštųjų audinių palpacija – tai rankomis apčiuopiamos raumenų, sausgyslių, raiščių ir kitų minkštųjų audinių jautrumo, patinimo ar kitų pakitimų vietos. Tai gali padėti nustatyti uždegimo ar sužalojimo vietas, kurios gali būti paciento simptomų priežastis.

Apibendrinant galima teigti, kad pirminė kineziterapijos konsultacija ir raumenų ir skeleto tyrimas apima išsamų paciento fizinės būklės įvertinimą, atliekant išsamią anamnezę, įvertinant laikyseną ir judesių modelius, atliekant judesių amplitudės, jėgos ir minkštųjų audinių palpaciją.

Kitos paslaugos

Lengva registracija internetu, per SETMORE platformą. 

Kontaktų puslapis